Vodopády Varone

Vodopády Varone – iba tri kilometre od Riva del Garda je miesto, na ktorom sa kedysi pred tisíc rokmi postretlo niekoľko prírodných elementov aby vznikla unikátna podívaná – vodopády Varone (Cascata Varone)

Tento vodopád má dávnu históriu, pretože pochádza z rozpadu ľadovca Garda v prehistorických dobách, a je takou exemplárny geologickou raritou. Kaskády sú pre návštevníkov relatívne novinkou, pred rokmi tu nebolo možné prechádzať sa – boli tu umelo vybudované cesty so zábradlím a malé mostíky, ktoré Vám umožní pozrieť sa do útrob vodopádu. Málokedy uvidíte slušnú fotografiu zvnútra-vnútri viacmenej prší. Odporúčame teda dobre sa obliecť a vziať si so sebou pršiplášť (možné kúpiť u vstupe). Pláštenka je v tomto prípade určite lepšie ako dáždnik!

Celý vodopád môžete navštíviť v niekoľkých výškových stupňoch – vždy sa pozriete dovnútra do jaskyne či záverečný pohľad zhora nadol. Cesta medzi jednotlivými výškovými stupňami je akousi prevoňanú botanickou záhradou, ktorá Vám ukáže miestnej stredomorsko – horskú vegetáciu.

Vstupné

Jednotlivé lístky: 6,00 €
Rodinná vstupenka: 2 dospelí + 2 deti: 22,00 €
2 dospelí + 3 deti: 26,00 €

*otvorene celoročně*